![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Teservis 8597008
*
nr 859 7008
Teservis
på bricka, 5 delar, aluminium, Picquot Ware, England, 1950-tal
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 november 2013
kl 19:00:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/10 10:34:42
1
Vinnande bud
- Tema
11 nov
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: aluminium bricka engelsk england europa picquot ware silver tekopp tekoppar teservis ädelmetall
-
6331 Bestick
ca 40 delar, Folke Arström (1907-1997), Sverige. "..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16
-
6229 Coaster
silver, (0,900). Diameter: 11 cm, vikt: 140 gr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:23
-
6178 Dessertgafflar
silver, 6+ 6+ 1+ 1 sked. Längd: 11,5-14, vikt: 150..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:29
-
6235 Fat
silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1962. Diameter:..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43
-
6233 Fotoram
silver, F Holm, 1904,20x11. Vikt: 95 gr ca
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:50
-
6024 Gräddkanna
+ sockerskål, 2 delar, silver, Sheffield, England...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:26
*
Teservis
Läs mer om 50/60-tal
nr 859 7008
Teservis
på bricka, 5 delar, aluminium, Picquot Ware, England, 1950-tal
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 november 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/10 10:34:42 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
11 nov
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.![](/tema/themes/{6A397493-FB3C-4E07-9D0D-A539D6C2879D}_183x97.jpg)
Läs mer om 50/60-tal
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: aluminium bricka engelsk england europa picquot ware silver tekopp tekoppar teservis ädelmetall
-
6331 Bestick
ca 40 delar, Folke Arström (1907-1997), Sverige. "..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16 -
6229 Coaster
silver, (0,900). Diameter: 11 cm, vikt: 140 gr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:23 -
6178 Dessertgafflar
silver, 6+ 6+ 1+ 1 sked. Längd: 11,5-14, vikt: 150..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:29
-
6235 Fat
silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1962. Diameter:..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43 -
6233 Fotoram
silver, F Holm, 1904,20x11. Vikt: 95 gr ca
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:50 -
6024 Gräddkanna
+ sockerskål, 2 delar, silver, Sheffield, England...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:26